successstory

Příběh úspěchu

Na první akci v září 2009 uspořádané na parkovišti obchodního centra Letňany se podařilo nové neziskové organizaci MDA RIDE vybrat pěkných 182 tisíc Kč. Tady začala cesta MDA RIDE. Nikdo nečekal, že se stane největší motocyklovou charitativní akcí v Česku.

Počínaje druhým ročníkem se akce koná v červnu a na novém místě – na Hořejším nábřeží v pražské čtvrti Smíchov – a získává důležitého partnera – městskou část Praha 5. A hned se daří vybrat více než dvojnásobek. Po třetím ročníku už to bylo dohromady více než 1 milion Kč. Postupně se přidávaly a akci MDA RIDE dodnes podporují mnohé známé osobnosti s dobrým srdcem. MDA RIDE se stala úspěšnou charitativní akcí. Během prvních sedmi let se jí podařilo získat 2,8 milionu korun ve prospěch lidí se svalovou dystrofií.

V roce 2016 ale přišel zlomový okamžik. Akce se přestěhovala do samého centra Prahy na Václavské náměstí a skokově se zvětšila. A nejen to – výtěžek překonal magickou částku 1 milionu Kč. A stejně úspěšný byl i další, devátý ročník. Desátý ročník skončil pak ještě větším úspěchem. Jedenáctý ročník přinesl 1,6 milionu Kč – čtvrtý úžasný rekordní výnos v řadě.

Rok 2020 přinesl starosti. Ale naše starosti s 12. a 13. ročníkem MDA RIDE byly vedle problémů, které jsme viděli okolo sebe, určitě zanedbatelné. Nicméně jsme se vynasnažili, aby v té dlouhé řadě nebyla mezera, a využili jsme živé vysílání na sociálních sítích. Mohli jsme si tak MDA RIDE, tento velký den solidarity, společně dvakrát po sobě užít alespoň na dálku. Virtuální Dvanáctka přinesla 685 tisíc Kč a virtuální Třináctka přinesla neméně krásnou sumu 516 tisíc Kč.

Poslední 14. ročník se opět konal na Václavském náměstí, avšak poprvé v prostoru mezi budovami Národního muzea. Společně jsme se i v této výjimečné době významně zapojili do životů lidí se svalovou dystrofií. Výtěžek totiž opět překonal magickou částku 1 milionu Kč.

Během prvních čtrnácti let 2009 až 2022 tak MDA RIDE věnovala již více než 10 milionů Kč na pomoc jednotlivcům se svalovou dystrofií a pomohla financovat 557 projektů. Děkujeme všem úžasným lidem za dosavadní podporu. Letos oslavíme 15. narozeniny a MDA RIDE uzavře svá dětská léta a vykročí k dospělosti.