successstory

Příběh úspěchu

Na první akci v září 2009 uspořádané na parkovišti obchodního centra Letňany se podařilo nové neziskové organizaci MDA RIDE vybrat pěkných 182 tisíc Kč. Tady začala cesta MDA RIDE. Nikdo nečekal, že se stane největší motocyklovou charitativní akcí v České republice.

Počínaje druhým ročníkem se akce koná v červnu a na novém místě – na Hořejším nábřeží v pražské čtvrti Smíchov – a získává důležitého partnera – městskou část Praha 5. A hned se daří vybrat více než dvojnásobek. Po třetím ročníku už to bylo dohromady více než 1 milion Kč. Postupně se přidávaly a akci MDA RIDE dodnes podporují mnohé známé osobnosti s dobrým srdcem. MDA RIDE se stala úspěšnou charitativní akcí. Během prvních sedmi let se jí podařilo získat 2,8 milionu korun ve prospěch lidí se svalovou dystrofií.

V roce 2016 ale přišel zlomový okamžik. Akce se přestěhovala do samého centra Prahy na Václavské náměstí a skokově se zvětšila. A nejen to – výtěžek překonal magickou částku 1 milionu Kč. A stejně úspěšný byl i další, devátý ročník. Desátý ročník skončil pak ještě větším úspěchem. Jedenáctý ročník přinesl 1,6 milionu Kč – čtvrtý úžasný rekordní výnos v řadě. Minulá virtuální Dvanáctka přinesla 685 000 Kč.