charityride

Motorkářská charitativní akce

Myšlenka uspořádat charitativní vyjížďku motocyklů vznikla v USA začátkem 80. let minulého století. Love Ride je nezisková charitativní organizace sídlící v USA, která po dobu více než 30 let neúnavně pracuje na získávání finančních prostředků a zvyšování povědomí o důležitých záležitostech. Založil ji v roce 1984 majitel Harley-Davidsonu v Glendale Oliver Shokouh. Charita Love Ride byla vytvořena jako způsob, jak spojit komunitu motorkářů a podpořit důležité záležitosti.

Love Ride byla v průběhu let neuvěřitelně úspěšná, získávající miliony dolarů na charitativní účely, jako jsou Autism Speaks, Muscular Dystrophy Association a USO. Každý rok se tisíce motorkářů shromáždilo k masívní, přes 50 mil dlouhé vyjížďce, která vrcholila obrovským koncertem s velkými hudebními hvězdami. Love Ride se stala jednou z nejúspěšnějších a nejznámějších charitativních motocyklových jízd na světě, přitahující celebrity, politiky a nadšence do motocyklového světa z celé země. Charita Love Ride viděla v průběhu let vystoupení některých z největších hvězd, včetně Bruce Springsteena, Foo Fighters a ZZ Top.

Úspěch Love Ride inspiroval podobné charitativní jízdy a akce po celém světě, včetně MDA RIDE v Česku a jejího zakladatele Josefa „Káďu“ Kadeřábka. Ten je celoživotním motocyklovým fandou, původním členem a bývalým ředitelem značkového jezdeckého klubu Harley Owners Group Prague Chapter.


Po více než roce příprav a aktivní komunikace s Oliverem Shokouhem, zakladatelem a předsedou Love Ride, i týmem organizátorů Love Ride Switzerland, se Káďa začátkem roku 2009 rozhodl uspořádat společně se skupinou svých přátel podobnou charitativní akci také v České republice. Motorkářská charitativní akce! Kdo to kdy viděl?