vilik2019

Jakub Kadera ⏤ Kamarád medvěda Vilíka 2019

MDA RIDE předá 22. června medvěda Vilíka 2019 právě Jakubovi.

Jakub je předškolák, je mu 7 let a už se moc těší až půjde v září do školy. Má rád počty a všechno rád počítá. Také rád plave – už přeplave celý bazén, hraje fotbal, staví Lego, hraje počítačové hry nebo maluje. A miluje Avengers a dinosaury. Žije s maminkou Pavlou a tatínkem Lubošem v Praze. Narodil jako zdravé dítě, všechno vypadalo v pořádku. Ve 13 měsících věku se dětské lékařce nezdála příliš bledá pleť a nechala udělat krevní testy. Následně mu byla diagnostikována Duchennova svalová dystrofie. Je to velmi temperamentní a hodné dítě a vzhledem ke svému věku zatím ještě přesně neví, co jeho nemoc obnáší. Moc ho nebaví cvičit na Motrenu, léčebném přístroji pro pohybovu léčbu dolních a horních končetin. A jako většina chlapů nerad uklízí. Každé ráno ale ujede na svém Motrenu téměř dva kilometry, protože u toho může sledovat pohádky, a pak jde do školky. Tam se potkává s kamarády a odpoledne pak chodí s rodiči plavat. Kromě toho nejdůležitějšího – cvičení na svém pohybovém léčebném přístroji, potřebuje Jakub každý den svůj lék Prednison (patří mezi syntetické kortikosteroidy), rybí tuk, mořské řasy nebo hlívu ústřičnou. Největší kompenzační pomůckou mu jsou zatím jeho rodiče, ale už brzy bude potřebovat svůj první vozík. A také hipoterapii, což je je fyzioterapeutická metoda využívající jako léčebný prostředek pohyb koňského hřbetu. Zdravotní pojišťovny přispívají bohužel jen na zlomek každodenních nákladů.

Jakub zve jménem všech lidí se svalovou dystrofií k návštěvě 11. MDA RIDE, která se koná 22. června na Václavském náměstí v Praze. Je to velký den solidarity a je jedno jestli přijedeš na svém motocyklu nebo motorce jakékoliv velikosti a značky, a nebo přijdeš pěšky. Na 11. MDA RIDE je vítán každý, mladý nebo starý, velký nebo malý. Bohatý program nabídne každému něco. Návštěvníci si užijí spousty živých koncertů a vystoupení, výstavku amerických automobilů a krásných motocyklů, nebo zajímavé atrakce na stáncích partnerů.

Jakub, Kamarád medvěda Vilíka 2019, a další lidé se svalovou dystrofií se díky členům klubů Mustang Riders Club a 1st Veteran US Car Club Praha mohou zúčastnit vrcholu akce, Spanilé jízdy Prahou.

Jeho velkým přáním je podívat se jednou do Legolandu. MDA RIDE mu letos jeho přání splní.

Každá koruna se počítá.

Leave a Reply