MDA RIDE mezi vítězi letošního programu Tesco “Vy rozhodujete, my pomáháme”

MDA RIDE se letos účastnila programu firmy Tesco Stores a Nadačního fondu Tesco s názvem Vy rozhodujete, my pomáháme. Program poskytuje finanční podporu na realizaci malých veřejně prospěšných projektů s cílem zlepšovat kvalitu života v Česku a podporovat udržitelný rozvoj skrze aktivity lokálních komunit v okolí prodejen Tesco.

Nadační fond Tesco v tomto programu letos rozdělil více než 5 milionů korun mezi 270 organizací po celém Česku. Podporuje tak projekty, které pomáhají místním komunitám. Vítěze v každém regionu vybírají zákazníci obchodů Tesco hlasováním přímo v jednotlivých obchodech. Každý vítězný projekt je pak podpořen grantem 30 000 Kč.

Do letošního ročníku programu se přihlásilo přes šest set charitativních projektů. MDA RIDE se v hodnocení žádostí odborným garantem NROS umístila mezi finalisty a mohla postoupit do brněnského regionálního finále. O vítězném projektu pak rozhodovali zákazníci Tesco v Brně, kteří za každý nákup dostávali hlasovací žeton. Ten následně házeli do hlasovacích boxů, a dávali tak hlas projektu, který se jim nejvíce zamlouval. Díky nejvyššímu počtu hlasů zákazníků Tesco v celkovém počtu 11 704 se MDA RIDE je letos mezi regionálními vítězi a získala grant za 1. místo ve výši 30 000 Kč.

Během našich prvních jedenácti let 2009 až 2019 jsme věnovali již více než 7,8 milionu Kč na pomoc lidem se svalovou dystrofií a pomohli jsme financovat 391 projektů. Letošní 12. MDA RIDE se mohla představit jen online – v živém přenosu na platformách Youtube a Facebook. Spolu s dalšími finančními prostředky od sponzorů a drobných dárců se i díky grantu Tesco se letos podařilo nashromáždit krásných 685 000 Kč. Využijeme je opět na pomoc lidem se svalovou dystrofií. Přispějeme ke zlepšení jejich životů a pomůžeme jim dosáhnout více.

Leave a Reply