#15


10. června 2023

15. MDA RIDE
JEDEME V TOM S VÁMI!

VSTUPNÉ ZDARMA

PROSTOR MEZI BUDOVAMI NÁRODNÍHO MUZEA NA VÁCLAVSKÉM NÁMĚSTÍ

MDA RIDE je česká charitativní organizace založená skupinou motocyklových nadšenců, kteří chtěli změnit životy lidí se svalovou dystrofií. Tato skupina je odhodlána zvyšovat povědomí o svalové dystrofii a podporovat lidi s touto chorobou. Jejich mise spočívá v pomoci lidem se svalovou dystrofií aby mohli dosáhnout více. Během svých prvních čtrnácti let 2009 až 2022 věnovala MDA RIDE již více než 10 milionů Kč na pomoc jednotlivcům se svalovou dystrofií a pomohla financovat 557 projektů. MDA RIDE pořádá největší motocyklovou charitativní akci v Česku a veřejnou sbírku, jejichž výtěžek používá na individuální pomoc lidem se svalovou dystrofií, které sdružují Asociace muskulárních dystrofiků v ČR, Parent Project, SMART-HELP, End Duchenne, resp. SMÁci, a na podporu činnosti těchto organizací.

Charitativní akce MDA RIDE je každoroční celodenní oslava komunity v centru Prahy skládající se z koncertů, výstav, show a mnohého dalšího. Sponzoři, partneři, věrná komunita podporovatelů, stovka dobrovolníků, policie, a osobnosti z politiky a byznysu každoročně pracují na tom, aby akce mohla být jednu červnovou sobotu úspěšně uskutečněna – podle motta „Jedeme v tom s vámi“. Akce je otevřena pro všechny, kteří sdílejí vášeň pro jízdu na motocyklu nebo mají touhu podpořit dobrou věc. Kdokoliv může přijít sám nebo ve společnosti přátel, s dětmi, rodiči, prarodiči, přijet na motocyklu jakékoliv velikosti a značky i přijít pěšky. Vrcholem akce je vyhlídková spanilá jízda pražskými ulicemi, která účastníky vede kolem některých nejznámějších pamětihodností města. Společná vyjížďka jezdců na motocyklech všech značek a velikostí, které se účastní lidé se svalovou dystrofií ve vozech našich partnerů, trvá asi hodinu, což účastníkům poskytne dostatek času užít si krásné scenérie a kamarádství, a lidem se svalovou dystrofií pak nezapomenutelné zážitky a chvíle štěstí.

V našem názvu píšeme “RIDE” a nikoliv “Ride”. To proto, že tato vyjížďka není jen tak ledajaká vyjížďka a rozhodně není bezstarostná.

 • 9:15 – 9:30 ZAČÍNÁME

  Začátek akce. Přivítání prvních návštěvníků a rozhovory s osobnostmi.

 • 9:30 – 10:30 KONCERT – STRAHOV

  Pražská rocková kapela Strahov, která hraje už od roku 1993 klasický rockandroll i hard rock ze sedmdesátých let. Za tu dobu odehrála více než 700 vystoupení. Od roku 2009 podporuje a stala se také tváří MDA RIDE.

 • 10:30 – 11:00 SOUTĚŽ – NEJHEZČÍ MOTOCYKL 15. MDA RIDE

  Tradiční soutěž o nejhezčí motocykl. Nezapomeň svoji „krásku“ při příjezdu přihlásit a získat zvláštní označení, které tě opravňuje soutěžit.

 • 11:00 – 12:00 KONCERT – PETR VONDRÁČEK A LOKOMOTIVA

  Již tradičně vám zahraje rock’n’rollová kapela Lokomotiva. Petr Vondráček, klavírista a frontman, je také tváří MDA RIDE. Skromně, nicméně s totálním nasazením, vzdávají hold harmonickým a melodickým postupům z let minulých.

 • 12:00 – 12:20 KONCERT – TOM CORTÉS A KATEŘINA KAREŠOVÁ

  Tom je textař, zpěvák, básník a muzikant. Dlouho jsme ho neviděli tak to pojďme napravit a poslechněme si jeho aktuální tvorbu.

 • 12:20 – 12:30 SHOW RADONICKÝCH BABALETEK

  Nezaměnitelné taneční vystoupení, které prostě musíte vidět.

 • 12:30 – 14:00 SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ 15. MDA RIDE

 • 14:00 START SPANILÉ JÍZDY PRAHOU

  Společná vyjížďka jezdců na motocyklech všech značek a velikostí, které se účastní lidé se svalovou dystrofií ve vozech našich partnerů.

 • 14:00 – 15:00 KONCERT – THE BEAUTIFULS

  Sedlčanský kvartet se představí se svým rockabilly a rock’n’rollem, u kterého se místy nezapřou ani punkové a psychobilly kořeny. Kluci se dali dohromady teprve před pár lety.

 • 15:00 – 16:00 KONCERT – AC/DC BRATISLAVA

  Poprvé na MDA RIDE vystoupí špičková bratislavská revivalová skupina s hity hardrockové legendy AC/DC. Pořádná zábava nebude chybět!

  AC/DC revival Bratislava